НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Сумы уходят в отрыв ###

Сумы уходят в отрыв

В західній зоні одразу два матчі могли претендувати на статус центральних у турі, і те, що зустрічі між «Украгрокомом» та «Десною» і «Славутичем» та «Сумами» були розведені по різним дням, цілком справедливо. В суботу усі зацікавлені могли слідкувати за перебігом подій у Кіровоградській області, а у неділю – в Черкасах, де на матчі була присутня рекордна кількість глядачів у цьому чемпіонаті в другій лізі – 6 300. Щоправда, така могутня підтримка не допомогла «Славутичу» вирватися на перше місце.

А те, що переможець черкаського матчу стане одноосібним лідером групи «А», було зрозуміло ще днем раніше, коли у «Украгроком» відібрав два очки у «Десни». Команда Юрія Гури, дебютувавши у професіональному футболі, зайвою сором'язливістю не відзначається – саме у протистоянні з нею втрачали очки «Енергія» (1:2), «Славутич» (2:2), «Суми» (0:1). Прийшла черга поповнити цей список і чернігівцям.

Хоча, реалізуй на 52-й хвилині Петро Кондратюк пенальті у ворота «Украгрокому», ще невідомо, як розгорталися б події надалі. Але досвідчений півзахисник свій шанс втратив, а «Десна» врятувалася від поразки (наприкінці першого тайму Юрій Грищенко вивів господарів вперед) завдяки своєму джокеру. За два дні до матчу до лав команди Олександра Дериберіна долучився вихованець київського футболу Денис Скепський, відомий по виступах у Прем'єр-лігах Росії та України за московське «Динамо» та запорізький «Металург». Саме екс-гравець молодіжної збірної України, відзначивши свій дебют влучним пострілом, врятував чернігівців від поразки – 1:1.

«Десна» і «Украгроком» продовжили свої безпрограшні серії у чемпіонаті до дев'яти та восьми матчів відповідно. А от «Славутич» аналогічну серію з дев'яти поєдинків перервав, хоча черкаські вболівальники, вражені впевненою грою команди Олександра Кирилюка, заповнили стадіон. Останній раз, як зазначає оглядач офіційного сайту клубу, така велика аудиторія у місті збиралася на кубковому матчі 2005 року, коли до Черкас завітав харківський «Металіст».

Господарям явно бракувало свого головного бомбардира – 20-річного Михайла Сергійчука, який відбував дискваліфікацію за перебір жовтих карток. Тим не менш, саме футболісти «Славутича» створили перший небезпечний момент у зустрічі, але удар Дениса Атаманюка прийняла на себе стійка воріт досвідченого Миколи Павленка (свого часу він виступав навіть за московський «Спартак»). А на 33-й хвилині сумчанин Олександр Морозов продемонстрував усім, як потрібно виконувати штрафні удари. Гра стала більш жвавою, але на початку другого тайму херсонський арбітр Ігор Пасхал призначив пенальті на користь гостей – за гру рукою Олега Тарасенка. Його без зайвих проблем реалізував 36-річний півзахисник Сергій Снитко, котрий колись викликався до лав національної збірної України. Господарям вдався лише гол престижу – на 90-й хвилині Дмитро Кобіков першим встиг на добивання після потужного пострілу Тимофія Листопада – 1:2. А до цього був ще один м'яч, забитий «Славутичем», проте рефері не зарахував його через офсайд.

«Суми» тепер не лише тіньовий лідер – команда Ігоря Захаряка очолила турнірну таблицю, маючи при цьому гру в запасі. А до трійки кращих клубів західної зони повернулася «Енергія», яка вдома у другому таймі розтрощила «СКАД-Ялпуг» з рахунком 3:0. Продовжила серію невдач «Єдність» (10 матчів без перемог, дев'ять поразок поспіль), а хмельницьке «Динамо» після відставки Миколи Роздобудька не може забили у трьох останніх турах.

Несподіваними виявилися результати матчів за участю лідерів східної зони. Початок було покладено в суботу у Горностаївці, де місцевий «Мир» зазнав першої поразки у чемпіонаті, пропустивши вирішальний гол від «Гірника» на 93-й хвилині – 0:1. Автором влучного пострілу став захисник Андрій Григорик, а безпрограшна серія представників Херсонщини зупинилася на відмітці дев'ять матчів.

Взявши приклад з лідера, втратили по три очки «Кремінь» та «Сталь». Не виключено, що на їх результатах позначилася втома після кубкових матчів. Команда Юрія Чумака, наприклад, ледь не відігралася у двобої з київським «Динамо» - 2:3, але футболістам з Кременчука забракло майстерності у протистоянні з грандом вітчизняного футболу. Географічні сусіди з Комсомольська – «Гірник-Спорт» - до грандів не відносяться, проте вони теж свою справу знають досить добре. На два голи Віталія Середи та один Романа Малиночки «Кремінь» зумів відповісти лише раз – пенальті реалізував Сергій Рябцев.

А «Сталь», якій у середу вдалося здолати «Севастополь» у Кубку України (2:1), була бита у тому ж Севастополі другою командою кримського клубу. За старших товаришів помстився Владислав Гевлич – 1:0, що не дозволило дніпродзержинцям скористатися шансом обігнати «Мир» у турнірній таблиці.

А от «Полтава» таку можливість не втратила – завдяки голам двох досвідчених майстрів Андрія Конюшенка та Олексія Городова, відомих по виступах у складі команд елітного дивізіону, підопічні Анатолія Безсмертного здобули перемогу у Маріуполі з рахунком 2:0. Це вже друга вікторія «Полтави» після низки нічиїх, яка дозволила колективу повернутися на першу сходинку.