НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Олександрія - Суми 1:2. Домашня осічка Шарана ###

"Олександрія" (Олександрія) - "Суми" (Суми) 1:2

Голи: Шендрик 42 - Лебеденко 28, Богачов 82

"Олександрія": Леванідов, Басов, Микицей, Коломоєць, Бідловський (Кіча 65), Старенький (Пічкур 75), Шендрик, Грицук, Запорожан (Сидоренко 88), Зейналов (Бондаренко 70), Сухоцький

"Суми": Бабак, Серг. Тарасенко (Кадимян 57), Даудов (Богачов 73), Давидов, Дурай, Петрович, Лебеденко, Скарлош (Мельник 62), Масалов, Котелюх, Бугайов (Лещук 46)

Попередження: Зейналов 61, Шендрик 64, Микицей 75, Кіча 77, Бондаренко 79 - Серг. Тарасенко 11, Даудов 61, Дурай 88, Бабак 90+2

"Олександрія" підійшла до звітного поєдинку другою, "Суми" - четвертими. З огляду на безпрограшну серію господарів, яка з урахуванням минулої першості та кубку сягала вже 11 матчів поспіль та невпевненої гри сумчан на виїзді, однозначним фаворитом зустрічі вважався ПФК "Олександрія". Інакше як про чемпіонський поступ підопічних Володимира Шарана в українських масмедіа інакше і не говорилося: мовляв, команда з Олександрії стабільно вдома набирає три очки плюс нічия на виїзді.

Сумчани, звичайно, вважалися талановитою командою, але, з огляду на те, що вони спромоглися взяти в грі з "УкрАгроКомом" одне очко, нічию можна було б вважати сьогодні для них за щастя.

Між тим, навіть такі команди як "Барселона" або "Шахтар" програють, а безпрограшні серії мають здатність уриватися. В кінцевому рахунку для олександрійців сьогодні був саме такий день. Але справедливості заради скажемо, що "Суми" в своїх попередніх програних матчах не виглядали так уже безнадійно. А гра "Олександрії", навіть незважаючи на безпрограшний доробок, не завжди була ідеальною. Не треба було забувати й про те, яку важку домашню перемогу господарі здобули над нещодавнім дебютантом із Сум у попередній першості (2:0).

"Олександрія" одразу показала, хто на полі господарі, і взялася за поступове, але наполегливе розгойдування захисних редутів суперника. Однак перший кутовий на подали сумчани. На нього не точним ударом відповідає Руслан Зейналов, який на загал дуже активно провів матч.

На 10-й хвилині олександрійці пробивають штрафний, а на 12-й м'яч ледь не опинився у воротах гостей: комбінація Грицук-Коломоєць-Бідловський була в останню мить зірвана Віталієм Бугайовим – він устиг вибити шкіряну кулю. За мить після кутового Басов головою пробиває по воротах Бабака, але не точно. "Суми" відповідають супернику двома поспіль ударами, особливо небезпечний з яких – другий, у виконанні Анатолія Масалова.

На 18-й хвилині гарна атака господарів знову не закінчується голом: Юрій Коломоєць, якому в цій грі просто катастрофічно не щастило, не встигає замкнути передачу партнера після кинджального прострілу. На 20-й хвилині намагається замкнути флангову передачу партнерів вже Руслан Зейналов. Гол у виконанні господарів починається здаватися лише питанням часу чи фарту.

Зрештою, на 28 хвилині, під час першої ж акцентованої атаки гостей, фарт цілком виявляється на їхньому боці. Олександр Лебеденко, вирвавшись на оперативний простір перед штрафною, гарно пробиває по воротах, м'яч ковзає по Станіславу Микицею, і летить у самісіньку незахищену воротарем дев`ятку. Гол вийшов, так би мовити, не зовсім по грі. Але саме цьому м`ячу судилося корінним чином вплинути на хід матчу.

Досі атаки господарів носили планомірний характер, який обіцяв закінчитися голом. Однак після пропущеного м'яча, складалося враження, "жовто-чорні" продовжували атакувати за інерцією, але якось не так упевнено, як вони це робили досі. З іншого боку, і сумчани на чужі ворота не так уже поспішно бігли: вони велии в рахунку, і продовжували стримувати атаки господарів. На 31-й хвилині, коли Даудов відпасував на Тарасенка, рахунок міг стати 0:2, але він не змінився.

Зате на 37-й хвилині славна атака вийшла у господарів: Артем Сухоцький розганяє та пасує на Бідловського, а той відає передачу на Сергія Старенького. М'яч проходить буквально в сантиметрах від стійки, і вдруге за гру доводиться пригадати фарт: чомусь у даному випадку він виявився не на боці господарів.

Успіх "Олександрії" вже вкотре в сезоні приносить стрімка атака. Цього разу на 41-й хвилині після кутового Коломойцева і скидки м'яча сьогоднішнім іменником Станіславом Микицеєм (він відзначився нині ще й "гірчичником") забиває Антон Шендрик. На 43 хвилині олександрійці могли вийти вперед після штрафного і удару зліва: і знову щастя зраджує господарів, на добиванні забити не вдається Коломойцю.

У другому таймі доля продовжила робити свої викрутаси, насміхаючись то над гравцями однієї команди, то – іншої. Для тайму також характерна велика кількість дрібних і карткових фолів, які змінили характер гри, перетворивши його темп на рваний. В таких умовах краще захищатися і руйнувати, ніж розгортати спрямовані атаки. Уже на 51 хвилині "Олександрія" проводить небезпечну, але безрезультатну атаку. А на 53-й господарі просто змушені були забивати: троє нападників прорвалися до воріт Олександра Бабака, але перший з них, той, що був з м'ячем, Василь Грицук, вирішив бити сам, і не відпасував на партнерів. Згодом Руслан Зейналов на правому фланзі пасує на голову Шендрика: той пробиває повз. "Олександрія" продовжує пресинг на чужій половині поля і поступово починає захоплюватися атакою. І внаслідок цього на 65-й хвилині Олександр Лебеденко ледь не виходить сам-на-сам з голкіпером господарів.

Остання чверть матчу розпочалася із сейву Леванідова, який ще раз рятує свою команду після дуже небезпечного штрафного у виконанні Тараса Дурая. На 79-й хвилині Василь Грицук виводить Юрія Коломойця сам-на-сам із голкіпером, і фарт знову насміхається сьогодні над форвардом олександрійців – стійка, м'яч у ворота не йде.

Починає здаватися, що нічия – закономірний результат матчу. Однак Дмитро Богачов виявився з цим незгодним. На 82-й хвилині півзахисника пасом знаходить Олександр Лебеденко, і Богачов просто розстрілює ворота господарів.

Ясно, що відіграти м'яча у такій в`язкій грі за десять хвилин буде непросто. Однак олександрійці сьогодні не тільки могли програти, але могли залишити поле з непристойним рахунком на табло. Як мінімум, не відбувся дубль Кадимяна: на 89-й хвилині він вийшов сам-на-сам з голкіпером і програв дуель Леванідову. Уже в компенсований арбітром час Гегам обмотав навіть воротаря, але знову фарт відвернувся від півзахисник "Сум".

Власне, в Лізі 1 на кінець третини першості нічого суттєво не змінилося: хоча теоретично на дві путівки в підвищення класу можуть претендувати чи не перші 14 команд, найреальніші фаворити все ті ж "Сталь" та "Олександрія", "розбавлені" нині в таблиці двома клубами з Донбасу: "Авангардом" та "Олімпіком". У наступному турі зіграють якраз "Олександрія" і "Сталь", і дуже багато чого від їх гри може прояснитися?