НОВОСТИ ФУТБОЛА | СТАТЬИ | ОБЗОРЫ | ВИДЕО | РЕЗУЛЬТАТЫ LIVE | КОНТАКТЫ | КОТИРОВКИ

###Перша ліга. Буковина - Суми 1:0. Не кількістю, а якістю ###

Матч 31 туру Чемпіонату України серед команд першої ліги

"Буковина": Когут, Донець, Лупашко, Дорош (Колесник, 83), Вечтомов, Аблітаров, Савін, Маковійчук (Боровець, 90), Орловський (Алан да Сілва, 51), Платон (к/к) (Єлов, 78), Сантрапинських.

"Суми": Бабак, Бугайов, Котелюх, Давидов, Мельник, Дурай, Снитко (к/к) (Батіщев, 73), Даудов (Камерцель, 46), Лебеденко, Єсип (Масалов, 64), Мельник (Коваленко, 57).

В.о. головного тренер – Андрій Кононенко.

Гол Дорош (28).

Попередження: Аблітаров (5), Лупашко (62) – С. Мельник (34), Бабак (69).

Кінець сезону є цікавим самий по собі. Тим більше, коли в цьому чемпіонаті команді залишилося провести на своєму полі всього дві гри. Але початок робочого тижня, понеділок, плюс погода (похмурість, дощ і всяке таке) зробили свою "чорну" справу: на СОУ "Буковина" під час матчу господарів з ФК "Суми" прийшла дуже невелика кількість глядачів. І це не зважаючи на те, що буковинці гру першого кола на виїзді програли, й тому мусили брати реванш у суперників, маючи за мету втриматися у провідній п'-ятірці чемпіонату. Тим більше, перед двома виїздними поєдинками поспіль.

Зарядженість на боротьбу відчувалася в діях обидвох команд, але це не втілювалося в гольові моменти чи взагалі в гру на загострення. Півгодини боротьби майже без воріт, жорстке протистояння в центрі поля та на далеких підступах до штрафних майданчиків, нечисленні навіси, які, щоправда, особливої користі обидвом суперникам не принесли – от і все, чим "балували" перші тридцять хвилин футболісти нечисленних, безстрашних перед вибриками природи чернівецьких уболівальників А якщо дуже-дуже захотіти, то можна згадати дальній удар Дурая, який взяв Когут, а також удар головою Платона після єдиного більш-менш гострого в ці хвилини навісу Савіна.

І тим більше нелогічним, незрозумілим, курйозним вийшов єдиний у грі гол. Дорош чи то підкидав м'-яча головою партнерам, чи то хотів розбудити Бабака, але "шкіряний" мав на цю ситуацію свій власний погляд. Вже майже приземлившись, він покотився до Бабака і як той не зупинив його ногою – то тільки Бог чи сам воротар знає. В шоці всі – і гравці на полі, і глядачі на трибунах. Але гол є гол – 1:0.

І ось після цього розпочалася зовсім інша гра. Спочатку Дурай навішував на Єсипа, але досвідчений Єсип використати його не зумів. У відповідь на 32 хвилині Дорош віддав паса на Савіна, та удар останнього пройшов мимо рамки гостей. Ще через дві хвилини дриблінг Савіна вздовж лінії штрафного майданчика "Сум" завершився порушенням правил, але Сантрапинських зі штрафного пробив значно вище воріт.

На 39 хвилині небезпека виникла біля воріт "Буковини". Вечтомов лише в останню мить зміг перервати вихід Даудова сам на сам із Когутом, а закінчилася ця атака небезпечним пострілом Снитко здалеку: трохи мимо. Незабаром Єсип тим же ж флангом майже прорвався на побачення з Когутом, але, хоч Богдан і помилився на виході, захист господарів був на місці.

Ще завзятіше суперники взялися за справу в таймі другому. Вже на 47 хвилині головою пробивав Маковійчук, а потім і Орловський випробував на надійність воротаря гостей. У відповідь на це на 51 хвилині Єсип, якому, мабуть, сподобалося побачення із Когутом, практично так само міг повторити свій подвиг, але занадто змістився в сторону і момент розвити не зміг.

"Буковина" дуже хотіла забити "справжнього" гола й тому відчайдушно шукала щастя у воріт гостей. Із супервигідної позиції пробив Алан, який щойно з'-явився на полі, практично впритул головою бив Маковійчук, здалеку Дорош знову "примірявся" до Бабака, але, але...- Все обмежувалося легким переляком.

На 61 хвилині відповіли й сумчани. Це Лебеденко вдарив низом по центру, але тут чітко зіграв Когут, а невдовзі й Масалов перевірив "службу" буковинського кіпера. Результат – той самий.

Фантастичний момент був на 70 хвилині у Савіна. Він скористався помилкою Бабака на виході, проте його постріл з лівого краю штрафного майданчика практично з лінії воріт вдалося винести Котелюху. А трьома хвилинами пізніше комбінація Маковійчук – Платон – Савін завершилася знову ж ударом останнього, але вже в падінні – трошечки вище воріт! У ці хвилини Савін просто затероризував правий фланг оборони гостей і дуже дивно, що їм вдалося зберегти свою "рамку" цілою...-

А що ж "Суми"? Окрім обстрілу горобців від Камерцеля та Масалова – нічого. Після того, як покинув поле Єсип, напад гостей фактично не працював, а ось приклад Савіна перейняв Алан. Бразилець грав дуже активно, кілька разів намагався втекти сам на сам із Бабаком, а на 89 хвилині взагалі, скориставшись помилками захисту гостей, пробивав практично притул, але м'-яч за якоюсь незрозумілою логікою (або за відсутністю майстерності в самого Алана) полетів не в сітку воріт, а фактично вздовж них.

Міг під кінець матчу зустрітися з воротарем "Сум" і Боровець, та партнери обрали інший шлях продовження атаки, проігнорувавши Боровця у вигідній позиції.

Немає жодних сумнівів у тому, що "Буковина" в цьому матчі на перемогу і реванш над "Сумами" заслужила. Незважаючи на рідкісний за своєю суттю, нелогічний гол. Гра команди просто не могла не сподобатися тим героїчним шанувальникам, які не злякалися негоди і прийшли підтримати своїх улюбленців. А самі вони після двох поспіль домашніх перемог вирушають на нелегкий виїзд у Харків та Алчевськ у доброму настрої. І з непоганими перспективами.